تبلیغات

تبلیغات

طراحی ، اجرا و نگهداری فضای سبز

نگهداری از استخر

خدمات ویژه هتلینگ

خدمات نویننگهداری و تعمیرات تخصصی تاسیسات موتورخانه

خدمات عمومی مدیریت و آراستگی ساختمان

تعمیر و بازسازی ابنیه و تاسیسات

نگهداری و تعمیرات تخصصی تاسیسات موتورخانه


خدمات ما

درباره ما

۱۰ مورد از بهترین فناوری سبز در خانه (قسمت اول)
۱۱:۱۳:۳۵ | پنجشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

۱۰ مورد از بهترین های فناوری سبز در خانه 

بر کسی پوشیده نیست که انرژی مصرفی شما در زندگی رو به افزایش است. هر یک روز از زندگی شما با هدر رفتن انرژی همراه است؛ انرژی که برای سیستم گرمایشی، سرمایشی، الکتریکی، آب و موارد دیگر صرف می‌کنید.
از طرفی دیگر با افزایش دوستان، افراد خانواده و برنامه‌های مختلف شما، مصرف انرژی نیز یک فاکتور در حال افزایش محسوب می‌شود. خوشبختانه، راه های زیادی وجود دارد که به کاهش انرژی مصرفی روزانه شما کمک می‌کنند و یک سبک  زندگی سازگار با محیط‌زیست خلق می‌کنند. در این مطلب به ۱۰ مورد از بهترین انواع فناوری سبز اشاره می‌کنیم
.

۱- گرم کردن آب با فناوری سبز

وقتی صحبت از آب می‌شود؛ سهم زیادی از انرژی صرف گرم کردن آن می گردد. از یک سیستم گرمایشی خورشیدی استفاده کنید و اجازه دهید که خورشید قسمتی از این کار را انجام دهد.
اگر قصد انجام این کار را ندارید؛ از یک آبگرمکن با مخزن کوچک استفاده کنید تا مقدار کمی آب و به اندازه نیاز شما را گرم کند
.

۲- انرژی سبز

ژنراتورهای بادی روی بام فقط مخصوص ساختمان‌های تجاری نیستند. چند کمپانی وجود دارد که این ژنراتورها را برای ساختمان‌های مسکونی تولید می‌کنند. این ژنراتور، نیمی از انرژی مورد نیاز خانه شما را تأمین می‌کند.
اگر بیشترین انرژی و برقی که استفاده می‌کنید؛ صرف گرم کردن یا سرد کردن خانه می‌شود؛ از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید. این پنجره‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که عایق هوای گرم یا خنک فضای داخل خانه شما خواهند بود
.

۳- کفپوش سبز

اگرچه این موضوع از ابتدا به ذهن ما نمی‌رسد؛ وقتی که به دنبال استفاده از فناوری سبز هستید؛ از کف‌پوش بامبویی غفلت نکنید. از دیدگاه سرعت رشد بامبو، یک منبع فوق‌العاده تجدیدپذیر محسوب می‌شود. این کف‌پوش بادوام، در برابر رطوبت نیز مقاوم است.
با استفاده از کامپوزیت فیبری به جای کف‌پوش چوبی، از قطع شدن یک درخت جلوگیری کنید. این کامپوزیت‌ها از پلاستیک‌های بازیافتی تولید می‌شود و ظاهری طبیعی دارند. این کف‌پوش‌ها برای فضاهای بیرونی نیز مناسب هستند.
اگر می‌خواهید؛ بیشتر سبز باشید؛ دور تمام مواد چوبی خط بکشید و از کفپوش های بتنی براق استفاده کنید و یک زیبایی مدرن را به خانه خود ببخشید
.

۴- بام سبز

پنلهای خورشیدی، بزرگ‌ترین حسن خانه‌های سبز به شمار می‌آیند. هزینه نصب این پنل ها از طریق کاهش مبلغ پرداختی فیش برق‌های شما جبران می‌شود و بعد از مدتی به شدت مصرف انرژی کاهش می‌یابد.
اگر خواهان خلق نمایی زیباتر هستید؛ روی بام یک باغ طراحی کنید. این باغ یک مزرعه کوچک اما واقعی خواهد بود که در کنار پرورش یک فضای سبز، به حفظ گیاهان نیز کمک می‌کند
.

۵- دکوراسیون بادوام و فناوری سبز

فاکتورهای سبز و سازگار با محیط‌زیست را در طرح خانه و دکوراسیون اجرا کنید.
برای مثال، نصب یک سیستم جمع کننده آب باران به بازیافت آب باران کمک می‌کند؛ از این آب برای آبیاری استفاده کنید. این سیستم مقدار زیادی از آب را بازیابی می‌کند.  سیستم جمع‌آوری آب باران را می‌توانید از پلاستیک‌های بازیافتی تولید کنید.
یا اینکه می‌توانید در دکور خانه خود از عناصر سبزی چون شاخه‌های کوچک، میوه کاج یا میوه بلوط استفاده کنید. چه چیزی بهتر از اینکه چشم اندازهای بیرونی را به داخل خانه بیاورید و یک دکور آزاد طراحی کنید؟!